Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Maltepe masaj salonu resim ve telefonları

  • Listed: Aralık 9, 2016 8:06 pm
  • Expires: This ad has expired

Description

SICAK TAŞ MASAJI İLE MUTLU SONA ULAŞIN
Masaj, deri, derialtı dokusu, kaslar ve birçok iç organımızı mekanik ve sinirsel yolla tedavi amaçlı uyarılmasıdır. Sadece keyif için masajıtercih edenlerin yanı sıra sağlık için de oldukça önemli bir yeri olduğundan çok tercih edilmektedir. Günümüzde birçok masaj çeşidi olmasına rağmen bunların en çok tutulanlarından biri sıcak taş masajıdır. Sıcak taş masajı, ısıtılan siyah taşların vücudun belli noktalarıyla temasında kaslar ve dokular üzerinde olumlu sonuçlar almak için yapılır.
hot-stone-massage-diploma-course-p176-426-zoom54885740

Sıcak Taş Masajı Nedir?
Sıcak taş masajı, uzun yıllardan beri uygulanan bir Uzakdoğu masajıdır. Ülkemizde de en çok tercih edilen Uzakdoğu masajlarının başında gelen sıcak taş masajı, ilk kez 1993 yılında uygulanmaya başlanmıştır. Sıcak taş masajı için kullanılan bu taşların en büyük özelliği volkanik taşlar olmaları ve ısıyı tutmalarıdır.
Sıcak Taş Masajı Ne İçin Yapılır?
Sıcak taş masajı, volkanik taşların ısıyı uzun süre tutma ve geç soğuma özelliğinden dolayı kaslar üzerinde termoterapi etkisi sağlar. Bu yolla da vücudumuzla temasta olan sıcak taşlar sayesinde kan dolaşımı hızlanır ve metabolizmamız hızlı çalışmaya başlar.
Sıcak Taş Masajının Faydaları Nelerdir?
• Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar
• Metabolizmayı hızlandırarak, kilo vermeyi sağlar
• Omuz, bel ve sırt ağrılarına iyi gelir
• Kafa bölgesindeki ağrılar, uykusuzluk ve stresi en aza indirger
• Sindirim ve solunum yolu hastalıklarına fayda sağlar
• Dolaşım sistemine iyi gelir

hot-stones-yes14825653

Sıcak Taş Masajı Nasıl Yapılır?
Öncelikle sıcak taş masajında kullanıma uygun olabilecek volkanik taşlar seçilir. Bu taşların siyah, pürüzsüz, yassı ve oldukça sert olmaları lazım ki masajın faydalarını sağlayabilsin. Bu taşlar sıcak suyun içerisinde iyice ısıtılıp hazır hale getirilir. Bu taşlar, masajı talep eden kişinin şikayetine göre vücudun belirli yerlerine yerleştirilerek uygulanır. Bu noktalara örnek olarak karın ve sırt bölgesi, boyun veya avuç içleri verilebilir.

Sıcak taş masajı yaptırmak için İstanbul’un her semtinde birçok masaj salonu bulabilirsiniz. Bu masaj ile kendinizi hem bedenen hem ruhen mutlu sona ulaşmış hissedeceksiniz.

Listing ID: 170584b3883b05a8

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.