Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Hangi masaj çeşitleri yararlıdır

  • Listed: Kasım 10, 2016 7:02 pm
  • Expires: This ad has expired

Description

MASAJ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Özellikle Uzakdoğu’da vazgeçilmez bir rahatlama ritüeli olan masaj, dünyanın hemen her yerinde uygulanmaktadır. Bireyin fiziksel ve ruhsal olarak rahatlamasını amaç edinen ve her geçen gün biraz daha gelişen masaj, rahatlama amacının dışında da pek çok amaç için kullanılmaya başlanmıştır. Sağlık sorunları başta olmak üzere pek çok farklı amaç için geliştirilen masaj, bu anlamda çeşitlenmiş ve teknikleri açısından dallara ayrılmıştır.

masajcesitleri135790686

Günümüzde kullanılmakta olan masaj çeşitleri arasında;

  • Bölgesel Masajlar; Bu masajlar baş-boyun, sırt-bel, ense, omuz, sırt, bacak ve kol gibi bölgelere, bölgesel problemleri tedavi etmeye yönelik uygulanmaktadır. Doktor tavsiyesi üzerine 30 dakikalık sürelerle uygulanmaktadır.
  • Derin Doku Masajı; Bu masaj, vücudun toksin atması için uygulanmakta ve bünyesinde oldukça sert hareketler taşımaktadır. Yaygın masaj süresi 60 dakikadır.
  • Anti Selülit Masajı; Bu masaj adından da anlaşıldığı üzere selülitlerin tedavi edilmesi amaçlı bir masajdır. Lenf ve kan dolaşımını harekete geçirerek dokuların oksijen dolmasını sağlamaktadır.
  • Refleksoloji; Bu masaj, ayaklardaki her bir noktanın, vücudun başka bir bölgesini temsil etmesi prensibiyle yapılmaktadır. Ayak tabanındaki belli noktalara uygulanan basınçlar ve karşılaşılan tepkiler sayesinde bölgesel sorun tespit edilir ve o bölge onarılmaya çalışılır. Bu masajın süresi 30 dakikadır.
  • Aromaterapi; Bu masaj çeşidinde, bitki özlerinden elde edilen yağların karıştırılmasıyla masaj uygulanmaktadır. Düşük tempolu ve yavaş hareketli detaylara sahip olan bu masajda, gevşetici ve dinlendirici özellik bulunmaktadır. Süre 60 dakikadır.
  • Spor Masajı; Bu masaj, sportif etkinliklerin öncesinde ya da sonrasında yapılmaktadır. Uyarıcı hareketlerin çoğunlukta olduğu bu masaj ve süresi, yapılan spor branşına göre değişkenlik göstermektedir.
  • İsveç Masajı; Bu masaj yaygın olarak bireyin gevşemesi ve dinlenmesi amacıyla yapılmaktadır. Bu masaj Batı teknikleri ile huzurlu bir ortamda ve masaj yağları eşliğinde uygulanmaktadır. Masaj süresi 60 dakikadır.
  • Thai Masajı; Bu masaj genellikle germe ve bası hareketlerinden oluşmaktadır. Çin tıbbının ve Hint yogasının temelinin baz alındığı bu masaj 1 saat ile 4 saat arasında değişen sürelerde uygulanmaktadır.

masajcesitleri27586686

Bu masajlar dışında ayrıca anti-stres masajı, çikolata terapisi, geleneksel roma masajı, soğuk taş masajı gibi pek çok masaj çeşidi bulunmaktadır. Bu masajların hepsi İstanbul’da hizmet veren kaliteli masaj salonunda uygulanabilmektedir.

Listing ID: 5675824ed609286a

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.