Welcome, visitor! [ Register | Login

 

PROFESYONEL MASAJ TECRÜBELİ İSTANBUL MASÖZ

  • Listed: Mart 25, 2018 5:28 pm
  • Expires: This ad has expired

Description

Masajın Cilde Etkisi

Hepimiz sağlıklı olmak için pek çok yol deniyoruz. Spor yapıyor, sağlıklı besleniyor, uyku düzenimize önem veriyoruz. Ancak bazen ne yaparsak yapalım cildimizin yeterince canlı ve parlak olmadığını gözlemleyebiliyoruz. Oysa elimizden gelen her şeyi yaptığımızı düşünüyoruz ancak fayda sağlamıyor.

Fakat düzenli masaj yaptıran kişilerde böyle bir sorun gözlemlenmiyor. Aksine ciltlerinin parlaklığına dair övgü alıyorlar. Bu da masaj salonu talebini arttırıyor. Elbette, cildin sağlıklı görüntüsünün altında masajın etkileri sayılamayacak kadar fazla.

Peki nedir bu etkiler? Ucuz masaj salonu hizmetleri de cildin böyle sağlıklı görünmesine imkan verecek hizmetler mevcut mu? Gelin birlikte inceleyelim.

Masajın Cilt Üzerinde Etkisi

Masaj sırasında, deriye, derinin altındaki dokuya baskı uygulanır. Bu ovalama işlemleri, elbette cildin yumuşamasına, daha pürüzsüz ve canlı bir görüntü yakalamasına neden olur. Neticede cilt üzerinde bir etki söz konusudur ve bu etkinin sonuçları daha masaj sürerken gözlemlenmeye başlar. İnsan derisinin fizyolojik yapısı, masajın söz konusu etkilerini tüm vücuda yayma aşamasında oldukça hızlıdır. Sadece deri ve deri altındaki dokular değil, vasküler sinirsel yapılar da, etkilerin yayılmasında etkin rol oynar.

Masajın Metabolizmadaki Etkileri

Cildin beslenmesi, canlılık kazanması kan akışı ve elbette kan içindeki oksijenin bölgelere daha fazla ulaşması ile gözlemlenir. Bunun yanında bazı hormonal etkiler de, cildin masaj sonrası pırıl pırıl parlamasını sağlar.

  • Mesela, ekzokrin bezlerinden salgılanan yağın sekresyonu artış gösterir. Terleme de bu ölçüde artar.
  • Deri yumuşar çünkü sebase bezlerinden salgılanan sebum miktarı artar.
  • Bu etkiler elbette deriye esneklik ve sağlıklı bir görüntü kazandırır.
  • Masajın etkisi ile kılcal damarlarda ve küçük atardamarlarda genişleme meydana gelir. Bu da damarlarda gezen kan miktarının artışını sağlar. Böylece kan vücudun her bölgesine hücum eder. Bu hücumun ardından derinin fonksiyonu da artış gösterir.

Elbette tüm bu etkilerin gözlemlenebilmesi, masajın usta bir el tarafından gerçekleştirilmesi ile mümkündür. İşinin ehli olmayan kişiler değil fayda sağlamak, aksine zarar bile verebilir. Uzman kadromuz ile İstanbul masaj salonu denildiğinde akıllara ilk gelen firma olarak, sağlıklı olabilmek için doğru masaj uygulamaları ile her zaman hizmetinizdeyiz.

   

1913 total views, 2 today

  

Listing ID: 6675ab806357ba13

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.