Welcome, visitor! [ Register | Login

 

PROFESYONEL BEYLİKDÜZÜ MASÖZ İSTANBUL

  • Listed: Mart 28, 2018 4:51 pm
  • Expires: This ad has expired

Description

Spor Sonrası Masajın Faydaları

3 bin yıllık masaj hem bedenen hem ruhen rahatlamak amacı ile sıklıkla tercih edilir. Masaj sadece lüks bir ihtiyaç olarak görülmemelidir. Masaj sayesinde hastalıklardan koruyucu etki oluşabilir. Günümüzde birçok tür masaj yapılması mümkündür. Uykusuzluk, migren, varis gibi sorunların yanın sıra kas spazmı ve kas krampları için de masaj yapılmaktadır. Spordan sonra yapılacak masaj da tam da bu yüzden tercih edilmelidir. Spor sonrası masaj ile adaleler yumuşatılır ve rahatlatılır.

Spor sonrası yapılan masaj ile, masajı yaptıran kişinin, yoğun sporun getirdiği yorgunluğunu üzerinden atması amaçlanır. Spor masajı uygulanan kişinin rahatlaması esas alınarak, klasik masajlardan daha değişik olarak, ritim ve basınç oranı farklı uygulanır. Uyarı amaçlı hareketler daha yoğunluktadır.

Spor masajı spordan yaklaşık 1- 2 saat sonra yapılmalıdır. Böylelikle genişleyen kan damarları, bu süre zarfında normal duruma döner. Yapılan spor türüne bağlı olarak da uygulanan masajda birtakım değişiklikler olabilir. Sporda başarıyı arttıran etmen olarak görülen spor masajı, aynı zamanda kas zedelenmeleri ve lif kopmaları gibi riskleri en aza indirir. Ayrıca çağımızın en büyük problemlerinden biri olan stresinden de üstesinden gelmeye yardımcıdır.

Ağır çalışmalardan sonra yapılan masajlar sporcuyu oldukça rahatlatır. Bu yüzden mutlaka spor sonrası masaj yaptırmaya dikkat edin. Beylikdüzü masaj salonu, avcılar masaj salonugibi size en yakın masaj salonlarına gidip bu hizmetten uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz. Gelişen teknoloji sayesinde oldukça modern aletler ve modern salonlarda uzmanların kontrolünde gerçekleşen masajın herhangi ters etkisi bulunmamaktadır. Güvendiğiniz bir masaj salonuna kendinizi emanet edebilir, bu eşsiz deneyimi yaşayabilirsiniz.

   

2123 total views, 2 today

  

Listing ID: 8775abbf1f089694

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.