Welcome, visitor! [ Register | Login

 

İstanbul masaj ve hamam salonları

  • Listed: Kasım 14, 2016 1:18 pm
  • Expires: This ad has expired

Description

TÜRK HAMAMI MASAJI

Masaj uzun yıllardan günümüze ulaşan eski uygulamalardan bir tanesidir. Her uygarlığın kendine uygun olarak oluşturduğu masaj, uzakdoğuda diğer bölgelere daha gelişmiş ve yaygın olarak yaptırılmaktadır. Masaj uygulamalarında bireyin rahatlaması ön plana alınırken, bireylerin istekleri doğrultusunda farklı masaj teknikleri de tercih edilmektedir.

Bu teknikler arasında yer alan türk hamamı masajının da geçmişi çok uzun yıllara dayanmaktadır. Osmanlı da saray halkınında oldukça sıkça tercih ettiği Türk hamamı masajı aynı etkisini koruyarak günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

turkish-bath-hammam-peeling-16-875x60029325130

ÖNCE KESE VE PEELİNG İLE ÖLÜ DERİLERDEN ARININ

Türk hamamı masajının ilk uygulaması kese ile vücudu ölü derilerden soyma olarak bilinmektedir. Çinilerle bezenmiş büyük hamamlarda, göbek taşı ve musluklar eşliğinde sıcaklığın oldukça yüksek olduğu ortamda yapılan kese uygulaması vücudun hem ölü derilerden arınmasına hem de kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Kese uygulaması düzenli olarak tekrarlandığında vücuttaki gözeneklerin açılmasına, kıl dönmesi gibi problemlerin engellemesine ve kan dolaşımını hızlandırdığı için kadınlarda selülit probleminin ortadan kalkmasına da destek olmaktadır.

th-2062016112110-turk-hamami-masaji-kese-kopuk-875x60095019281

KÖPÜK MASAJI İLE RAHATLAYIN

Kese ile ölü derilerden arınma işleminden sonra türk hamamı masajında daha rahatlatıcı bir kısım olan köpük masajı aşamasına geçilmektedir. Bu aşamada amaç ölü derilerden arınan ve temizlenen vücudun köpük ile birlikte rahatlamasını sağlamak ve vücudun enerjisini toplamasına yardımcı olmaktır. Göbek  taşına yatırılan birey uzun ve rahatlamaya yardımcı köpük başlıkları ile her yeri kapanıncaya kadar köpükle kaplanmakta ve bu sayede belirli bir süre bu şekilde yatması desteklenmektedir. Türk hamamı masajı yaptıran bireylerin en çok sevdikleri aşama olan köpük masajı vücudun kaybettiği nemi geri kazanmasına da yardımcı olmaktadır. İki aşama da ve uzman kişiler eşliğinde bireylerin hem ruhen hem de bedenen rahatlamalarına olanak sağlanmaktadır.

Listing ID: 6735829e381b694c

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.