Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Ayurveda Masajının Faydaları Nelerdir?

  • Listed: Nisan 15, 2017 10:34 am
  • Expires: This ad has expired

Description

Ayurveda Masajı ile sağlık ve dinç bir yapıya sahip olur istanbul masöz bayan ve istanbul masör ile gerçek bir masaj deneyimi yaşarsınız

Ayurveda MasajıIlık yağlarla rahatsız olan bölgeyi düzeltmek için uygulanan masaj türüdür. Farklı uygulama teknikleri olduğundan yöntemlere göre farklı isimlendirilmektedir. Ruh ve beden arasındaki iletişimin tekrar sağlanması amaçlanmaktadır. Hindistan tıbbında oldukça yaygın kullanılmaktadır.

Farklı bölgelere farklı amaçlar doğrultusunda uygulandığından rahatsız olan bölgeye göre uygun yağ seçimi yapılmalıdır. Rastgele bir yağ ile masaj uygulanmamalıdır.

Ayurvedik Masaj Türleri Nelerdir?

Abhyanga: Masaj için tasarlanmış masaya uzanır. İki kişi tarafından yaklaşık 1 saat süresince uygulanır. Masajın iyi bir sonuç vermesi kullanılan yağlara ve uygulanan baskıya bağlıdır. İyi bir masaj sonrası kaslar gevşer, kan dolaşımını hızlandırır ve cildin sağlıklı görünmesini sağlar.

Pissi Çilli: Bu yöntem özellikler eklemlerinde sorun yaşan kişiler için çok daha faydalı olacaktır. Tüm vücuda masaj yapıldıktan sonra kişi masaya uzandırılır. 3 kişi tarafından 2 saat süre ile ılık yağlar ile yöntem uygulanır.

Svedana: Bu yöntem özellikle faranjit, arterit ve eklem hareketsizliği yaşayan kişiler için önerilmektedir. Bir uzman tarafından uygulanması önemlidir. Kan dolaşımı hızlanır, cilt üzerindenki tıkanık hücreler açılır ve ter çıkışı ile toksinler atılır. Uygulama yaklaşık olarak 30-40 dk sürmektedir.

Punda Sveda: Bu yöntem özellikle kas distrofi hastalıklarının ve osteohondroz hastalığının tedavisinde uygulanması önerilmektedir. Kaynatılmış pirinç dolu torba ve çeşitli şifalı otlar ile farklı bir yöntemdir. 4 kişi tarafından 2 saat uygulanmaktadır. Uygulama sırasında vücut ısınır ve cildin elastik yapısına kavuşması sağlanır.

Ayurveda Masajının Faydaları Nelerdir?

Ayuveda masajı öncelikli olarak hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılır. Zararlı toksinlerin vücuttan atılması sağlanır. Vücut daha dinç ve rahatlamış olur. Aynı zamanda kozmetik amaç ile daha genç görünümlü bir cilt elde etmek içinde kullanılmaktadır.

Ayurveda masajıİstanbul’unçeşitli masaj salonlarında uygulanmaktadır. Uzman eller tarafından uygulanması önemlidir. Ancak ayurveda yağını kozmetik bakımlarınızda kullanmak isterseniz seçkin aktarlardan temin edebilirsiniz.

Listing ID: 50758f21fb5b89bd

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.